Tvoříme vizi pro Prahu 6

Vaši sousedé na radnici Prahy 6 a na magistrátu.

Náš tým pro Prahu 6

MARIANA ČAPKOVÁ

Zakladatelka Praha 6 sobě, zastupitelka hlavního města Prahy, předsedkyně Výboru pro výchovu a vzdělávání, mimo jiné producentka česko-amerického dokumentárního filmu Umění disentu a také např. spoluobnovitelka provozu pražského metronomu na Letné

V Praze 6 jsem se narodila, absolvovala zde základní i střední školu, základní uměleckou školu, a celý život zde také bydlím. V mých šlépějích jdou i mé dvě děti, dcera chodí v Praze 6 na základní školu a syn do školky.

JIŘÍ JANOUŠEK

Advokát, specializující se na civilní a spornou agendu, dědění a společenství vlastníků jednotek se zájmem o digitalizaci a umělou inteligenci. V roce 2020 se stal ambasadorem hamburského spolku ARIC, který se věnuje umělé inteligenci. Česká republika se tak stala druhým zahraničním centrem této organizace.

Na Praze 6 žiji a vedu zde i svoji Advokátní kancelář. Myslím si, že Šestka je krásná část našeho krásného města. Žije se tu dobře, ale mohlo by se tu žít ještě o něco lépe. V zastupitelstvu Městské části Prahy 6 chci prosadit, aby podpořila zavedení transparentních, veřejně známých a předem daných pravidel pro zábory veřejného prostranství. A to včetně adekvátních příjmů z nich pro Šestku. To se bohužel zatím neděje.

FILIP OREL

Žiji se svou rodinou v Praze 6, v Bubenči. Pracuji jako právník v zahraniční bance, dříve jsem působil více než 10 let jako advokát se specializací na občanské a obchodní právo a veřejné zakázky.

Téměř celý svůj život žiji na Praze 6. Profesně se zabývám právem, mám za sebou bohatou advokátní praxi a studijní i pracovní zkušenosti ze zahraničí. Ve volném čase se věnuji dětem, dále mě baví sport (fotbal, volejbal, běh) a hudba (sborový zpěv, kytara).

Ve své právní praxi jsem zažil mnoho situací, kdy se některá ze stran snažila jednat nepoctivě a neoprávněně získat pro sebe prospěch. Takové situace jsem tedy schopen rozpoznat a tyto své zkušenosti chci zúročit i v zastupitelstvu Prahy 6. Dohlédnu na to, aby Praha 6 hospodařila se svěřenými prostředky transpartentně a efektivně, a aby nedocházelo jakémukoliv neoprávněnému nakládání s nimi.

ŠTĚPÁN BARTÁK

Designér, jenž v Praze 6 prožil kus dětství, hrál za ni hokej a nyní v ní opět šťastně žije s rodinou.

Profesně se zajímám o veřejný prostor, a protože mám rád řešení, která se dají vyzkoušet v praxi, tak jsem v roce 2016 zahájil spolupráci s PRAHA SOBĚ, během níž se dostala do ulic nová pítka, mlžítka, poklopy na koše či herní prvky. V tomto snažení bych rád pokračoval přímo pro Prahu 6, a to tak, aby na zlepšení života ve městě nemuseli lidé nemístně dlouho čekat. Mám rád děti, výtvarné umění, film, architekturu, popkulturu… a chození pěšky.

LUKÁŠ POKORNÝ

Vystudovaný ekonom, podnikatel, manažer, spoluzakladatel Pivovaru Bubeneč, od roku 2018 člen dislokační komise Prahy 6.

Jsem Dejvičák patriot, rodák z Hanspaulky, otec dvou skvělých dětí.

Zajímá mě architektura, design, hudba, film, politika, turistika a ekologie. Mé zkušenosti a zájmy bych rád zúročil ve prospěch Prahy 6 a její rozkvět.

Šestka musí zůstat zelená a rozvíjet se udržitelně.

MARIE KORSELTOVÁ

Vystudovaná pedagožka, sociální pracovnice, učitelka, osobní trenérka a spoluautorka vzdělávacích projektů pro pedagogy. 

Mým velkým tématem je školství, konkrétně vzdělávání učitelů. Mám za to, že pokud po učitelích chceme, aby své svěřence nejen vzdělávali, ale také v širším smyslu vychovávali a adekvátně reagovali na aktuální témata dnešních dětí a dospívajících, musejí sami dostat odpovídající know – how.

Ve spolupráci s neziskovými sdruženími připravujeme pro šestkové školy sérii workshopů, seminářů a přednášek, které mají pedagogy vybavit teoretickými i praktickými dovednostmi k správnému postupu při řešení současných problémů (šikana, poruchy příjmu potravy, sociální fóbie atd.)

JAN MATAS

Strojní inženýr, konstruktér, pracuje v oboru letectví a podílí se na vývoji hybridních pohonů do letadel.

Jsem nadšený propagátor ekologické dopravy.
Chci zachránit budovu dejvické Klubovny před plánovanou demolicí kvůli silničnímu přivaděči k tunelu Blanka.

RUDOLF OPATŘIL

Zástupce velvyslance V Bukurešti a vedoucí Obchodně ekonomického úseku Zastupitelského úřadu v Bukurešti. Podílel se na zrodu největší bezpečnostní akce v Evropě Dny NATO v Ostravě.

Navzdory mého několikaletého působení v zahraničí, nejdříve ve Varšavě, v Bernu a nyní již třetím rokem v Bukurešti, se od přelomu tisíciletí cítím doma v pražském Břevnově.

Absolutní prioritou je pro mě bezpečnost občanů ve všech částech Prahy 6, v každou denní i noční hodinu.

Budu usilovat o získání všech dostupných forem dotací, grantů, evropských fondů na projekty, které mají smysl. Prahu 6 nebudeme nesmyslně zadlužovat.

ŠIMON HLINOVSKÝ

Politolog, publicista, autor knihy Očima mladého aktivisty, redaktor ATYP magazínu, pracuje v softwarové společnosti jako procesní specialista v recruitingu – v přijímání nových zaměstnanců.

Celý život žiji v Praze 6, převážně pak v Dejvicích.

Organizuji dobročinné projekty a pořádám akce pro děti a mládež. Učím děti, jak poskytovat první pomoc. Rád bych všechny tyto aktivity prosadil a zintenzivnil pro občany Šestky.

Když se spojí sousedé, dokážeme velké věci. Díky sdružení PRAHA SOBĚ víme, jakou sílu mají nezávislí kandidáti a kandidátky. Chceme sousedskou politiku přinést i do Prahy 6.

Místní sami nejlépe vědí, co je u nás potřeba – zvýšit počet míst ve školách a školkách i jejich kvalitu, lépe pečovat o ulice, náměstí a parky, rozvíjet služby pro seniory.

Přejeme si Prahu 6 sousedskou a přátelskou ke svým občanům.

Jsme součástí občanské kandidátky PRAHA SOBĚ.

JAN ČIŽINSKÝ

starosta Prahy 7

HANA TŘEŠTÍKOVÁ

radní pro kulturu Prahy

  1. Podporu adresujte celé PRAZE SOBĚ, nebo konkrétním městským částem.
  2. Zvolte částku.
  3. Potvrďte kliknutím na tlačítko DAROVAT a pokračujte ke shrnutí a platbě.

Co všechno Váš dar může změnit?

300 Kč = podpora na analýzy rozhodnutích současné Rady, abychom zabránili nekalým praktikám ve vedení města

500 Kč = 16 000 lidí se na soc. sítích dozví třeba o Balíčku pro Pražany, který pomáhá k dostupnému bydlení, školním obědům zdarma a další pomoci těm nejohroženějším Pražanům

800 Kč = podpora na právní analýzy k odstraňování ilegálních billboardů

2000 Kč = podpora pro naše odborníky, aby mohli posouvat ty největší městské projekty, jako jsou okruhy nebo dostupné bydlení

Příjemce příspěvku:

Zvolte takovou částku, kterou sami SOBĚ uděláte radost.

PRAHA SOBĚ usiluje o transparentnost, proto veškeré dary procházejí transparentním účtem politické strany Podporujeme občanskou kandidátku PRAHA SOBĚ. Tak podléháme kontrole dle zákona č. 302/2016 Sb.

Název: Podporujeme občanskou kandidátku PRAHA SOBĚ
Adresa: Šmeralova 198/25, 170 00, Praha
IČ: 06070108