Tým sousedů na radnici Prahy 3

Chceme Prahu 3 čistou, bezpečnou a naslouchající místním

 

My v PRAHA 3 SOBĚ jsme sousedé různých profesí, kteří tady na Trojce s rodinami léta žijeme a máme to tu rádi. Rozhodli jsme se aktivně zapojit do vedení radnice a ve volbách v roce 2022 jsme dostali důvěru místních. Na radnici jsme v koalici s TOP 09, STAN, Piráty a Zelenými.

Přejeme si, aby Praha 3 už nikdy nemusela zažít nehospodárné nakládání s obecním majetkem, aroganci radnice nebo prapodivné developerské projekty, jaké tu dříve byly zvykem.

Chceme naopak připravit Prahu 3 na velké výzvy budoucnosti – především novou výstavbu, kvůli které nesmí být problém dostat děti do školky a školy, zahustit dopravu nebo získat potřebnou podporu pro seniory.


Náš tým pro Prahu 3

Filip Málek

místostarosta Prahy 3 pro školství a IT, profesí IT analytik informačních systémů pro veřejnou správu

Žižkov má úplně specifické genius loci, které je oproti jiným městským částem naprosto výjimečné. Bydlím tady strašně rád. Pracuji jako analytik informačních systémů pro veřejnou správu. V téhle práci jde hlavně o to, abych správně naslouchal zákazníkovi a na základě jeho připomínek navrhl systém, který bude vyhovovat a hlavně pomáhat všem jeho uživatelům, což často bývají všichni občané našeho státu. A přesně takhle by měl fungovat i starosta městské části. Měl by opravdu naslouchat svým spoluobčanům a na základě jejich připomínek navrhovat řešení, která budou nejlépe vyhovovat všem a pomůžou, aby se nám tady společně lépe žilo. Chci, aby naše městská část byla čistá a opravená, aby se nečekalo měsíce na opravu jednoho kanálu. Chci aby naše městská část myslela na mladé i starší lidi jako i na rodiny s dětmi, aby radnice pomáhala všem potřebným. A taky chci, aby radnice věnovala svou péči o veřejný prostor rovnoměrně mezi všechny části Prahy 3.

Julie Kochová

předsedkyně komise životního prostředí, členka komise pro sociální politiku a pro výchovu a vzdělávání, profesí předsedkyně organizace pro pomoc ohroženým dětem

Narodila jsem se na Vinohradech, na Žižkov jsem se přestěhovala v patnácti letech. Tehdy byla radnice Prahy 3 ostudou a mám radost, že je to dnes úplně jinak. Přála bych si, aby se na Praze 3 žilo stále lépe a aby se radnice dokázala dívat na městskou část očima všech jejích obyvatel. Ani si nevšimnete, že jsou někde schody nebo chybí nájezd na chodník, dokud nejdete o holi, s kočárkem nebo na vozíku. Stejně tak můžete chodit na radnici vyřizovat jen parkování nebo občanku, anebo se pro vás radnice stane poslední šancí, jak si udržet bydlení, když náhle přijdete o práci nebo onemocníte. Zasadím se o to, aby tu radnice byla pro své obyvatele ve všech životních situacích.

Studovala jsem žurnalistiku, politologii a soudobé dějiny, pracovala jsem jako novinářka ve vydavatelství Economia a od roku 2016 se pohybuji v sociální oblasti, především okolo tématu ohrožených dětí.

Jakub Cháb

předseda bytové komise a člen komise pro vedlejší hospodářskou činnost, profesí učitel, překladatel

Na Praze 3 žiju se svojí rodinou od roku 1995. Povoláním jsem učitel angličtiny, začátkem 90. let jsem několik roků sbíral zkušenosti v Řecku, kde jsem vedl vlastní jazykovou školu, stejně jako později v Praze. Posledních 15 let jsem pracoval v Lucembursku jako manažer českého překladatelského oddělení v Evropské komisi.

Mojí specializací je bytová politika a školství. Na radnici Prahy 3 jsem již působil před necelými dvaceti lety jako opoziční zastupitel, kdy se nám mimo jiné podařilo zabránit naprosto nepromyšlenému rušení základních škol, které plánovalo tehdejší vedení radnice.

Mám tři dospělé dcery, manželku, která to se mnou táhne už pětatřicet let, a jakkoliv vím, že žijeme v jednom z nejkrásnějších měst na světě, vím také, že i na Praze 3 je a bude stále co zlepšovat.

Michal Sirovátka

člen finančního výboru a komise pro IT a inovace, profesí ekonom, manažer v oblasti dopravy

Narodil jsem se před 40 lety na Praze 2 a nyní s manželkou a třemi dětmi žijeme na Praze 3 na Vinohradech. Jsem vystudovaným ekonomem. V minulosti jsem byl odpovědný za obchodní zastoupení poradenské společnosti v Rakousku, byl jsem 10 let ředitelem několika firem a nyní podnikám sám na sebe. Baví mě projektové řízení, finance, doprava, marketing a komunikace. Na Praze 3 se nám jako rodině s malými dětmi žije spokojeně. Naše městská část se dobře rozvíjí, chystají se velké projekty, ale myslím, že by se nemělo zapomínat i na ty menší, jako jsou bezbariérové nájezdy na chodníky, nové přechody, výsadba stromů tam, kde již v minulosti rostly, nebo opravy výtluků na chodnících a silnicích. Zároveň má městská část velké rezervy v úklidu některých lokalit.

Kateřina Knoblochová

místopředsedkyně komise pro strategické plánování a participaci a členka redakční rady, profesí manažerka v oblasti autorských práv

Ač původem Severočeška, od střední školy žiji na různých místech v Praze, vystudovala jsem ekonomii a dlouhá léta se pohybuji v hudební branži – dnes pracuji jako manažerka autorských práv se zaměřením na hudební díla. Jsem členem spolku Prázdné domy, který se snaží upozorňovat na osud nevyužitých a opuštěných budov po celém Česku. V rámci spolkové činnosti vedu architektonické procházky po různých pražských čtvrtích včetně Žižkova.

Posledních 10 let bydlím s rodinou na Praze 3: pracuji tu, děti zde chodí do školy, v okolí bydliště tráví svůj volný čas s kamarády nebo na kroužcích, chodíme sem na nákupy, do restaurací nebo si zahrát tenis, po čtvrti chodíme pěšky, jezdíme MHD, ale i autem, zkrátka náš běžný rodinný život se točí zejména kolem Trojky – a tak máme možnost vnímat své okolí a srovnávat. V uplynulých letech jsme zaznamenali, že radnice se stala lidem přístupnější, začala reagovat na běžné potřeby svých obyvatel a vymezovat se proti pochybným praktikám minulých období. Chci se aktivně podílet na tom, aby se tento trend udržel i v příštích letech. Zkušenosti našich úspěšných kolegů z magistrátu a zejména aktivní synergie s nimi nám mohou pomoci, abychom městskou část nadále rozvíjeli tak, aby byla od Bulhara až po Jarov příjemným místem pro život.

Jakub Šlegl

místopředseda komise pro dopravu, profesí výzkumný pracovník v oblasti fyziky vysokých energií

Na Žižkov jsem se přestěhoval s manželkou před pěti lety. Už tu dříve žila a ta zkušenost nás přilákala. Později se k našemu zkoumání žižkovského genium loci přidaly i naše dvě děti a zase jsme začali objevovat další žižkovské nabídky, tentokrát pro rodiny s dětmi. Začali jsme si všímat různých potřeb a dosud pro nás jednoduchých překážek. Naopak jsme ocenili kvalitu některých dětských hřišť a nabídku kroužků i pro ty nejmenší.

Na Žižkově se mi žije dobře, ale chápu, že to tak nemusí být pro všechny, a je co zlepšovat. Chci se zasadit o lepší prostupnost území a pozvednutí zanedbaných míst. Příkladem je výsledek soutěže na oblast Florence, který je velkou výzvou pro vytvoření spojnic s dolním Žižkovem a pozvednutím tolik zanedbaných míst na důstojný prostor pro pohyb a pobyt obyvatel. Profesně se zabývám fyzikou vysokých energií v oblasti dozimetrie. Věřím, že svým technickým zaměřením budu přínosem do týmu.

Kristýna Bašná

členka kontrolního výboru, profesí vědecká pracovnice se zaměřením na výzkum v oblasti boje proti korupci

Spojte se s námi

Pošlete nám svůj podnět nebo se zapojte do našeho týmu

 

Máme své město rádi a záleží nám na místě, kde žijeme.