28. 5. 2026

Poděkování těm, kteří dělají školství na Praze 6 výjimečným

Na Praze 6 jsme opět poděkovali těm, kteří každý den stojí za vzděláváním našich dětí, a to v rámci slavnostního ocenění pedagogů Prahy 6. Slavnostní odpoledne patřilo učitelům, asistentům i dalším pracovníkům škol, kteří svou prací posouvají školství dál.

Poprvé jsme také pokřtili Ročenku školství Prahy 6, která shrnuje uplynulý rok, inspirativní projekty i úspěchy žáků a učitelů napříč školami.

Součástí programu byl i 4. ročník soutěže Zlatá vařečka, kde 13 týmů školních jídelen připravovalo jarní svačinky. I tím jsme chtěli poděkovat všem, kdo se ve školách starají o každodenní chod, nejen ve třídách, ale i v kuchyních.

„Naším cílem je nejen ocenit individuální úspěchy, ale hlavně sdílet inspiraci napříč školami a motivovat všechny, kdo se na vzdělávání podílejí,“ říká naše Mariana Čapková – místostarostka Prahy 6

Ocenění letos získali pedagogové a pedagožky napříč Prahou 6, například za podporu inkluze, využívání moderních technologií a umělé inteligence ve výuce, práci s dětmi se speciálními potřebami nebo za dlouhodobý přínos školám i celé komunitě.

Děkujeme všem, kdo se podílejí na tom, že školství na Praze 6 má vysokou úroveň 💛

Slavnostní ocenění pedagogů Prahy 6