Z Kobylis na Dejvickou bez přestupu a za méně než 20 minut? Už brzy realita.
Praha letos v létě spustí první „tunelbus“, novou autobusovou linku 145, která propojí Prahu 8 a Prahu 6 přes tunelový komplex Blanka.
Nová linka nabídne rychlejší a pohodlnější alternativu k cestě metrem přes centrum. Místo přestupů na Muzeu nebo Vltavské pojedou lidé z Kobylis, Bohnic nebo Čimic přímo na Hradčanskou a Dejvickou.
Tunelbus zároveň pomůže ulevit nejvytíženějším úsekům metra a ukazuje, že městské tunely nemusí sloužit jen autům, ale i rychlé a moderní veřejné dopravě.
Linka 145 pojede ze Sídliště Čimice přes Bohnice a Kobylisy až na Dejvickou. V provozu budou převážně kloubové hybridní autobusy a na trase vzniknou opatření, která mají pomoci co nejplynulejšímu průjezdu.
A pokud tuhle trasu jezdíte pravidelně, asi sami víte, jak moc podobné spojení v Praze chybělo
Tunelbus 145 vyjede během léta. Co na něj říkáte?