Školáci z Prahy 6 zažili den plný vesmíru
Kino Dlabačov se stalo místem setkání žáků a studentů z Prahy 6 s vojenským pilotem a členem záložního oddílu astronautů Evropské kosmické agentury (ESA) Alešem Svobodou. Beseda proběhla v rámci celonárodního projektu Česká cesta do vesmíru a byla zaměřena na podporu zájmu o vědu, techniku a moderní technologie.
Diskuse se zúčastnili žáci základních škol i studenti gymnázií, kteří se zajímali o cestu k technickým oborům, náročný výcvik i každodenní život vojenského pilota. Na pódiu vystoupili také mladí kadeti a ambasadoři projektu, kteří sdíleli vlastní zkušenosti.
Akce se uskutečnila pod záštitou městské části Praha 6 ve spolupráci se Základní školou Marjánka a gymnázii Nad Alejí a Gymnázium Jana Keplera.
„Vzdělávání v Praze 6 dlouhodobě propojujeme s praxí a moderními trendy. Setkání s osobností formátu Aleše Svobody je pro žáky nesmírně silným impulsem. Vidí před sebou reálný příklad toho, kam až může vést píle a zájem o technické obory,“ dodává naše Mariana Čapková – místostarostka Prahy 6 pro oblast školství.
„Obzvlášť mě těší zapojení dětí ze ZŠ Marjánka, které se chopily role novinářů a vyzkoušely si mediální výchovu přímo v terénu při rozhovorech s aktéry mise. Je skvělé sledovat, jak se žáci a studenti dokážou pro takto náročná témata nadchnout.“
Praha 6 tak pokračuje v podpoře vzdělávání, které propojuje školy s aktuálními tématy a inspirativními osobnostmi.









