30. 3. 2022

Rašíňák v novém

Ladíme s Dopravní podnik hlavního města Prahy poslední detaily, aby se dnes na Rašínovo nábřeží vrátily tramvaje. Během rekonstrukce tramvajové tratě jsme si tam na to pořádně posvítili. Místo je skoro k nepoznání. Na co se cestující v tramvajích a chodci mohou těšit❓

➡ Nové přechody. Už žádné nebezpečné přebíhání při cestě z metra přes Zítkovy sady na Náplavku. Víme, že chodci tuto vazbu hojně využívají a do teď jim tam chyběl přechod. Na tramvajový ostrůvek se musíme dostat z obou stran bez překážek pro vozíčkáře a rodiče s dětmi.

➡ Rozšířené tramvajové ostrůvky na Palackého náměstí i na Výtoni směrem do centra. Konečně se už nebudeme mačkat mezi silnicí a kolejemi. Dva kočárky jedoucí proti sobě se pohodlně vyhnou. V pondělí umístíme i lavičky, kam nám to místo dovolilo. Ať si je kde sednout při čekání na tramvaj. 🙂

➡ Nové zastávky. Postupně rozšiřujeme nový městský mobiliář. Na Palackého náměstí už máme novou zastávku i odpadkové koše. Budou nově i opodál na nábřeží.

➡ Na rekonstrukci tratě, nový přechod i rozšířené tramvajové zastávky za rok naváže TSK Praha i s rozšířením chodníku na straně Náplavky a vznikne zde místo pro stromy. Na druhé straně opravíme chodník a asfalt vyměníme za mozaiku. Je ostuda, že tam ten asfalt vůbec byl.

Každou rekonstrukci vnímám jako příležitost. Ať se toho najednou udělá co nejvíce. Práce reálně začaly kvůli opravě tramvajové tratě. Proč to ale vracet do původního stavu, když můžeme udělat tolik zlepšení pro každodenní cestování? Děláme s PRAHA SOBĚ Prahu bez bariér.

Město má být dostupné pro všechny bez rozdílů. Malé velké maličkosti jako rozšířený Chodníček smrti nebo ulice Na Slupi, přechody na Karláku, Jiřáku, přes Legerovu mezi Vinohradskou a Muzejní oázou nebo na Florenci u autobusového nádraží dělají v pražských ulicích hrozně moc pro náš běžný život.

Máme své město rádi a záleží nám na místě, kde žijeme.

 • Pět jasných cílů pro Prahu

  Pohodlná a rychlá doprava pro všechny

  Kvalitní školy a dostupné sociální služby

  Poctivá a otevřená správa městských financí

  Péče o kulturu a regulace masového turismu

  Město ohleduplné k lidem i přírodě

  Číst Vizi
 • Zapojte se

  Odebírejte náš newsletter

  Přidejte svůj lajk, sledujte nás na facebooku

  Přijďte na setkání s námi

  Dejte nám vědět, co je potřeba změnit

  Chci se zapojit
 • Podpořte naši kampaň

  Připojte se k nám a podpořte naši kampaň finančním příspěvkem – ať se o našich plánech lidé dozvědí!

  Pomůžete nám také, pokud se připojíte k rozdávání našich materiálů nebo je umístíte ve své provozovně. Napište nám na dobrovolnici(at)prahasobe.cz

  Za každou podporu děkujeme!

  Chci podpořit kampaň