18. 2. 2022

Podpoříme novou službu pro lidi s autismem

Ve Stodůlkách vzniká nová služba pro lidi s autismem. Na začátku příštího roku ji tu začneme provozovat s Diakonie Praha.

Devět nových míst pro Pražany s poruchou autistického spektra, kteří potřebují vyšší míru podpory, jsme podpořili už prodejem městského pozemku za symbolickou cenu, teď díky naše Milena Johnová posíláme milion korun na výstavbu vhodné budovy. A počítáme i s financováním provozu téhle služby.

Projekt Diakonie na Praze 13 je druhou komunitní službou ze tří, které v Praze aktuálně vznikají. Moderní centrum na Stodůlkách bude mít důstojné zázemí s profesionální péčí, aby tu budoucí klienti našli skutečný domov. Zároveň to moc pomůže jejich často vyčerpaným rodinám, které jsou na náročnou péči o své nejbližší samy.Pobytových služeb pro lidi s těžší formou autismu je v Praze stále nedostatek. Jde o historický dluh, který se daří pomalu napravovat právě díky spolupráci s různými poskytovateli sociálních služeb, jako je Diakonie, Nautis nebo Ruka pro život. Moc si jejich práce vážíme! Město 21. století by mělo nabízet více typů služeb, a proto má Diakonie a další poskytovatelé naši podporu. A zapojit se můžete i vy 👉 https://bit.ly/3sOB0iz.

Máme své město rádi a záleží nám na místě, kde žijeme.

 • Pět jasných cílů pro Prahu

  Pohodlná a rychlá doprava pro všechny

  Kvalitní školy a dostupné sociální služby

  Poctivá a otevřená správa městských financí

  Péče o kulturu a regulace masového turismu

  Město ohleduplné k lidem i přírodě

  Číst Vizi
 • Zapojte se

  Dejte nám vědět, co je potřeba změnit

  Uspořádejme sousedské setkání

  Přidejte svůj lajk, sledujte nás na facebooku

  Chci se zapojit
 • Podpořte naši práci

  Nestojí za námi žádný velký sponzor a jako občanští kandidáti jsme nedostali žádný příspěvek za volby.

  Abychom mohli o naší práci dávat vědět, potřebujeme vaši podporu.

  Chci poslat dar