25. 3. 2021

Divadlo u vás doma

Představujeme úplně novou dimenzi divadla! Přímo k sobě domů si teď diváci mohou objednat brýle, které je skrze virtuální realitu přenesou rovnou mezi herce na jevišti. Už od pondělí bude možné s virtuálními brýlemi sledovat záznam Hamletů z Divadlo Na zábradlí s Petrem Čtvrtníčkem nebo Janou Plodkovou a taky Perníkovou chaloupku od Divadlo Minor. Jsou to první dvě představení pražských divadel a další budou přibývat dvakrát do měsíce.

Divadla jsou zavřená už rok – a tak Hanka Trestikova přišla na to, jak dostat divadelní představení k divákům jinak. Spojila síly se špičkovou kreativní skupinou přes virtuální technologie Brainz Studios a v městských divadlech vznikají speciální technikou neobyčejné záznamy inscenací. Umožňují divákovi vidět scénu očima 360stupňové kamery. Díky tomu herci směřují své dialogy a pohledy přímo na něj a divák se tak stává součástí představení. Jak Hanka říká, měla z toho husí kůži po celou dobu představení.

Projekt Brejlando pomáhá také městským divadlům, která zaměstnávají 800 lidí a vloni přišla o dvě třetiny příjmů. Virtuální realita je skvělou možností, jak po smutném roce znovu pozdravit diváky z jeviště. Zachovat ji ale chceme jako inovaci i po covidu, až budeme moci konečně znovu zažít plné divadelní sály.

Více na https://brejlando.cz/

Máme své město rádi a záleží nám na místě, kde žijeme.

 • Pět jasných cílů pro Prahu

  Pohodlná a rychlá doprava pro všechny

  Kvalitní školy a dostupné sociální služby

  Poctivá a otevřená správa městských financí

  Péče o kulturu a regulace masového turismu

  Město ohleduplné k lidem i přírodě

  Číst Vizi
 • Zapojte se

  Dejte nám vědět, co je potřeba změnit

  Uspořádejme sousedské setkání

  Přidejte svůj lajk, sledujte nás na facebooku

  Chci se zapojit
 • Podpořte naši práci

  Nestojí za námi žádný velký sponzor a jako občanští kandidáti jsme nedostali žádný příspěvek za volby.

  Abychom mohli o naší práci dávat vědět, potřebujeme vaši podporu.

  Chci poslat dar