25. 2. 2021

Pražští praktici mohou začít očkovat

Dneska jsme ve spolupráci s Mladí praktici začali s rozvozem vakcín AstraZeneca, které dlouho ležely ve skladech a vláda nebyla schopna zajistit jejich rozvoz. Přitom každý den, kdy se neočkuje, oddaluje návrat do normálního života a riskují se zdraví a životy těch nejzranitelnějších.

Celkem 3600 vakcín putuje do 173 ordinací praktických lékařů, kteří můžou hned začít s očkováním svých imobilních pacientů a dalších ohrožených Pražanů ze skupiny 1A. Do akce se zapojili také Český červený kříž, který řídil krizové call centrum nebo Městská nemocnice následné péče, která prostřednictvím zaměstnanců své lékárny dohlíží na správnost převozu vakcín. Samotný rozvoz zajišťují dobrovolní řidiči a logistické firmy, mimo jiné i společnost rohlik.cz, která má s rozvozem léčiv již zkušenosti a jejíž vozy mají chladící zařízení s kontinuálním záznamem teploty, aby bylo možné u vakcín zachovat teplotní řetězec.

Zavázali jsme se, že Praha udělá všechno pro to, aby žádná vakcína nezůstala ležet nevyužitá, když může zachraňovat životy a jsme rádi, že ochota se zapojit do očkovacího procesu je obrovská napříč státním a nestátním sektorem i mezi tím ziskovým a neziskovým.

Máme své město rádi a záleží nám na místě, kde žijeme.

 • Pět jasných cílů pro Prahu

  Pohodlná a rychlá doprava pro všechny

  Kvalitní školy a dostupné sociální služby

  Poctivá a otevřená správa městských financí

  Péče o kulturu a regulace masového turismu

  Město ohleduplné k lidem i přírodě

  Číst Vizi
 • Zapojte se

  Dejte nám vědět, co je potřeba změnit

  Uspořádejme sousedské setkání

  Přidejte svůj lajk, sledujte nás na facebooku

  Chci se zapojit
 • Podpořte naši práci

  Nestojí za námi žádný velký sponzor a jako občanští kandidáti jsme nedostali žádný příspěvek za volby.

  Abychom mohli o naší práci dávat vědět, potřebujeme vaši podporu.

  Chci poslat dar