19. 1. 2021

Malé velké vychytávky

Práce na dopravě nejsou jen metro D, okruhy a další velké projekty. Snažíme se hledat a testovat i vychytávky, které nestojí příliš peněz a času – ale zato je využívají statisíce Pražanů každý den. Tohle jsou čtyři z nich! Co na ně říkáte? A co dalšího byste rádi viděli v pražském provozu? Náš dopravní náměstek Adam Scheinherr už si píše 🙂

 1. Sledování aktuální polohy autobusů a tramvají v aplikaci Lítačka a IDOS. Už žádné spěchání naslepo na zastávku a potom přešlapování, jestli dopravní prostředek, na který čekáme, už jel, nebo ještě ne. Informaci o aktuální poloze spojů jsme dostali na displeje telefonů všech cestujících.
 2. Signál pro navigaci v tunelu. Řidiče vypadávající navigace v tunelech dlouho štvala. Zvlášť když kvůli tomu minuli svůj výjezd. V Bubenečském tunelu teď testujeme opakovače GNSS signálu, díky kterým bude navigace fungovat i pod zemí. Pokud se technologie osvědčí, do roka může být ve všech pražských tunelech.
 3. Zelená na mávnutí. Covidová situace nás postrčila, abychom si mohli bez potřeby dotyku přivolat na přechodu zelenou. Na Dvořákově nábřeží testujeme technologii s mikrovlnným radarem.
 4. Otočené sedačky v metru. Samostatná sedačka patří v metru k nejoblíbenějším, v rámci prevence okopávání si nohou s cestujícími naproti ale lidé sedávají s vytočením nohou do uličky. Proto jsme samostatné sedačky v deseti soupravách metra otočili a budeme pokračovat dál. Stejně tak každý sedí!

Máme své město rádi a záleží nám na místě, kde žijeme.

 • Pět jasných cílů pro Prahu

  Pohodlná a rychlá doprava pro všechny

  Kvalitní školy a dostupné sociální služby

  Poctivá a otevřená správa městských financí

  Péče o kulturu a regulace masového turismu

  Město ohleduplné k lidem i přírodě

  Číst Vizi
 • Zapojte se

  Dejte nám vědět, co je potřeba změnit

  Uspořádejme sousedské setkání

  Přidejte svůj lajk, sledujte nás na facebooku

  Chci se zapojit
 • Podpořte naši práci

  Nestojí za námi žádný velký sponzor a jako občanští kandidáti jsme nedostali žádný příspěvek za volby.

  Abychom mohli o naší práci dávat vědět, potřebujeme vaši podporu.

  Chci poslat dar