9. 11. 2020

HolKa – Nová lávka mezi Holešovice a Karlínem

Pražské mosty brzy získají nového sourozence a bude to HolKa! Mezi Holešovicemi a Karlínem s rampou na ostrov Štvanice postavíme nový most. Pokud vše půjde podle plánu, už na konci roku 2022 se po něm budeme moct projít nebo projet na kole. Dnes jsme na Radě schválili vypsání veřejné zakázky na zhotovitele stavby. Po nedávném otevření Trojské lávky tak posouváme další důležitý projekt.

Karlínští se díky nové lávce dostanou za pár minut před brány Holešovické tržnice. HolKa urychlí cestu i lidem z Žižkova. Svou polohou totiž navazuje na Vítkovský tunel. Skvělé je, že získáme nový bezbariérový přístup na ostrov Štvanice, který čeká celková proměna a stane se z něj nový park. Do teď to bylo možné pouze z rušného Hlávkova mostu. Pro cyklodopravu bude HolKa strategickým místem, protože propojí cyklostezky vedoucí podél řeky na obou březích.

Návrh konstrukce vyhrál v mezinárodní architektonické soutěži. Její podoba připomíná křivku nenásilně se vinoucí krajinou a architektura využívá minimalistického sochařství. Konstrukce zohledňuje panorama Prahy. Nejde do výšky a nebude bránit chodcům a cyklistům v pohledech na Prahu, Hradčany, vodu nebo stromy. Bude zapadat do návrhu řešení ostrova Štvanice. Už se moc těším, až bude HolKa hotová. Co na ni říkáte? 🙂

Je moc důležité, že se nám stavbu daří koordinovat s dalšími třemi důležitými akcemi v okolí. Zrekonstruujeme křižovatku Bubenského nábřeží a Argentinské, při té příležitosti tam opravíme i tramvajovou trať, a celkové rekonstrukce se dočká i Bubenské nábřeží, ze kterého se stane široká promenáda. Vystřídá stávající dva úzké chodníčky, kam se skoro nevejde maminka s kočárkem. Budujeme a opravujeme koordinovaně, jednou a pořádně.

Máme své město rádi a záleží nám na místě, kde žijeme.

 • Pět jasných cílů pro Prahu

  Pohodlná a rychlá doprava pro všechny

  Kvalitní školy a dostupné sociální služby

  Poctivá a otevřená správa městských financí

  Péče o kulturu a regulace masového turismu

  Město ohleduplné k lidem i přírodě

  Číst Vizi
 • Zapojte se

  Dejte nám vědět, co je potřeba změnit

  Uspořádejme sousedské setkání

  Přidejte svůj lajk, sledujte nás na facebooku

  Chci se zapojit
 • Podpořte naši práci

  Nestojí za námi žádný velký sponzor a jako občanští kandidáti jsme nedostali žádný příspěvek za volby.

  Abychom mohli o naší práci dávat vědět, potřebujeme vaši podporu.

  Chci poslat dar