18. 4. 2020

Terminál Černý most už nebude ostuda

Praha není jen krásné Staré Město, Hradčany nebo Vinohrady. Máme zde také dlouhodobě podfinancované periferie, především na severu a východě města. Před jejich stavem se historicky zavíraly oči a terminál Černý most je toho bohužel „dobrým“ příkladem. Současný stav je ostuda. Do roka budeme mít od Institut plánování a rozvoje Prahy – IPR na stole jasný plán, jak se dnes zanedbaný terminál promění k lepšímu. Co už teď víme, že se musí zlepšit:

➡️ Nepohodlné přestupy na metro a autobusy.

➡️ Musíme terminál lépe zpřístupnit pro pěší.

➡️ Některé lávky tam jsou zbytečné a překáží. Zároveň ta nejvíce využívaná je ve špatném stavu a je nejvyšší čas ji zrekonstruovat, nebo vybudovat novou, která bude do okolí pěkně architektonicky zapadat.

➡️ Další problém je, že autobusy musí terminál několikrát objíždět, než naberou cestující, protože se tam nemůžou naskládat.

➡️ Sjednotit povrchy a dalo by se pokračovat. 🙂Každý, kdo tam byl, ví, o čem mluvím – musíme tam do toho vnést trochu smysl.

Máte tipy na něco dalšího, co by se tam dalo zlepšit? Nebo na jiných terminálech? Pokud ano, dejte nám vědět. Náš náměstek pro dopravu Adam Scheinherr na ně koukne.

Každý den využije Čerňák přes 50 000 lidí, kteří zde přestupují mezi metrem B, autobusovými linkami městské, příměstské i dálkové dopravy a v půlce letošního roku tam také začneme stavět objektové P+R pro 880 vozidel. Je zkrátka jedním z nejvíce frekventovaných dopravních uzlů v Praze, ale stav pomyslné východní brány do Prahy tomu vůbec neodpovídá. Naštěstí se to brzy začne měnit.

Máme své město rádi a záleží nám na místě, kde žijeme.

 • Pět jasných cílů pro Prahu

  Pohodlná a rychlá doprava pro všechny

  Kvalitní školy a dostupné sociální služby

  Poctivá a otevřená správa městských financí

  Péče o kulturu a regulace masového turismu

  Město ohleduplné k lidem i přírodě

  Číst Vizi
 • Zapojte se

  Dejte nám vědět, co je potřeba změnit

  Uspořádejme sousedské setkání

  Přidejte svůj lajk, sledujte nás na facebooku

  Chci se zapojit
 • Podpořte naši práci

  Nestojí za námi žádný velký sponzor a jako občanští kandidáti jsme nedostali žádný příspěvek za volby.

  Abychom mohli o naší práci dávat vědět, potřebujeme vaši podporu.

  Chci poslat dar