30. 3. 2020

Projektujeme nádraží pro 21. století

Dnes byl mimo jiné díky našemu náměstkovi Adamovi Scheinherrovi na Radě schválen výběr generálního projektanta moderního dopravního terminálu, který vznikne na Smíchově. V minulosti se stavěly různé druhy nádraží na různých místech. Při plánování se totiž nemyslelo na snadné přestupy mezi různými způsoby dopravy. Autobusák tady, vlakové nádraží o dva kilometry vedle. Dnešní trend jde opačně.

Praha není nafukovací a na Smíchově budou cestující moci na jednom chytře vymyšleném nádraží využít dálkové, regionální i městské vlaky a autobusy, metro, tramvaje a předtím odstavit auto na velkém kapacitním P+R parkovišti. Vše bude navíc díky modernímu řešení budov jednoduché, bezpečné a přehledné. Myslí se taky na budoucnost. Adam Scheinherr a jeho tým se rozhodl spojit Smíchovské nádraží a Na Knížecí a připravit se na budoucí zaústění vysokorychlostní železnice. Vznikne tam moderní terminál 21. století, odkud se dostanete nejen kamkoliv po Praze, ale taky po celé Evropě.

Od studie je schválení generálního projektanta první velký krok směrem k samotné realizaci. Vítěz veřejné zakázky do tří až čtyř let zajistí územní rozhodnutí a pravomocné stavební povolení, pro které vytvoří dokumentace a pak už budeme soutěžit zhotovitele.

Máme své město rádi a záleží nám na místě, kde žijeme.

 • Pět jasných cílů pro Prahu

  Pohodlná a rychlá doprava pro všechny

  Kvalitní školy a dostupné sociální služby

  Poctivá a otevřená správa městských financí

  Péče o kulturu a regulace masového turismu

  Město ohleduplné k lidem i přírodě

  Číst Vizi
 • Zapojte se

  Dejte nám vědět, co je potřeba změnit

  Uspořádejme sousedské setkání

  Přidejte svůj lajk, sledujte nás na facebooku

  Chci se zapojit
 • Podpořte naši práci

  Nestojí za námi žádný velký sponzor a jako občanští kandidáti jsme nedostali žádný příspěvek za volby.

  Abychom mohli o naší práci dávat vědět, potřebujeme vaši podporu.

  Chci poslat dar