19. 2. 2020

Plynulá oprava Barranďáku

Jdeme do toho! Důležitá oprava Barrandovského mostu, které se není možné vyhýbat ze strachu o politické body, odstartuje letos v červnu. Už byl taky po letech otálení nejvyšší čas! Na začátku plánování celé akce stál náš náměstek pro dopravu Adam Scheinherr a jeho tým před důležitou volbou — buď dát most do kupy co nejrychleji, což by znamenalo úplnou uzavírku minimálně na dva roky, anebo vše chytře rozfázovat na čtyři roky a co nejvstřícněji k řidičům.

Zvolil samozřejmě druhou variantu, která se dotkne plynulosti pražské dopravy co nejméně. Bude omezený vždy jeden pruh ze čtyř v každém směru. Až do roku 2022, kdy se chystá kompletní rekonstrukce mostovky, ale na žádná omezení nedojde. Prozatím začnou práce na sanaci pilířů, na kterou budou povoláni do akce kromě těžké techniky taky profesionální potápěči.

Logistickou perličkou je, že značná část techniky a materiálu potřebného pro první etapu oprav se nebude k mostu vozit po silnici, ale z Radotínského přístavu po vodě. Už teď se těšíme, jak díky rekonstrukci významné dílo architekta Karla Filsaka omládne. Za těch 144 tisíc aut, které přes něj denně projedou, si od nás zaslouží maximální péči. Kondici strategických dopravních staveb si Praha nemůže dovolit zanedbávat.

Máme své město rádi a záleží nám na místě, kde žijeme.

 • Pět jasných cílů pro Prahu

  Pohodlná a rychlá doprava pro všechny

  Kvalitní školy a dostupné sociální služby

  Poctivá a otevřená správa městských financí

  Péče o kulturu a regulace masového turismu

  Město ohleduplné k lidem i přírodě

  Číst Vizi
 • Zapojte se

  Dejte nám vědět, co je potřeba změnit

  Uspořádejme sousedské setkání

  Přidejte svůj lajk, sledujte nás na facebooku

  Chci se zapojit
 • Podpořte naši práci

  Nestojí za námi žádný velký sponzor a jako občanští kandidáti jsme nedostali žádný příspěvek za volby.

  Abychom mohli o naší práci dávat vědět, potřebujeme vaši podporu.

  Chci poslat dar