22. 1. 2020

Demo verze nové Trojské lávky

15.1. se byl náš náměstek pro dopravu Adam Scheinherr podívat na zkušební segment nové Trojské lávky, respektive jak vypadá část její budoucí konstrukce. Když se vypisovala veřejná zakázka, jednou z podmínek bylo, aby bylo možné takovou její demo verzi za investora zkontrolovat, díky ní si odsouhlasit dílčí drobnosti, doladit detaily a se zhotovitelem si říct, zda při její tvorbě přišel na nějaká úskalí. Bavili se například o zajištění kvalitní a trvanlivé protikorozní ochrany na všech místech nejen zvenčí, ale i uvnitř trubek, nebo finálních barevných odstínech.

Zkušební segment nebude součástí konstrukce Trojské lávky, ale díky němu víme, jak vypadá její setina – je dlouhý 2,5 metru a celá konstrukce bude celkem měřit přes 250 metrů. Ale už teď můžeme o lávce prozradit několik zajímavostí. Pro její povrch bylo vybráno exotické dřevo Azobe. Řadí se mezi jednu z nejtrvanlivějších dřevin na světě jak co do odolnosti proti vodě a vlhku, tak proti plísním, hnilobě a ohni. Považuje se za dřevo prakticky nezničitelné. Vzhledem k tomu, že lávka bude v záplavové oblasti Císařského ostrova, bude možné její zábradlí při velké vodě sklopit, aby nebyla ve velkém proudu překážkou a také se zbytečně nečeřila voda. V zábradlí bude zabudované teplé žluté světlo, protože jsme při jeho výběru mysleli na ptáky a hmyz.

Vše jde podle harmonogramu, na Císařském ostrově také práce pokračují podle plánu a do letošních Vánoc bude zase Troja propojená s Císařským ostrovem novou čtyři metry širokou lávkou.

Zkušební segment nové Trojské lávky

Máme své město rádi a záleží nám na místě, kde žijeme.

 • Pět jasných cílů pro Prahu

  Pohodlná a rychlá doprava pro všechny

  Kvalitní školy a dostupné sociální služby

  Poctivá a otevřená správa městských financí

  Péče o kulturu a regulace masového turismu

  Město ohleduplné k lidem i přírodě

  Číst Vizi
 • Zapojte se

  Dejte nám vědět, co je potřeba změnit

  Uspořádejme sousedské setkání

  Přidejte svůj lajk, sledujte nás na facebooku

  Chci se zapojit
 • Podpořte naši práci

  Nestojí za námi žádný velký sponzor a jako občanští kandidáti jsme nedostali žádný příspěvek za volby.

  Abychom mohli o naší práci dávat vědět, potřebujeme vaši podporu.

  Chci poslat dar