10. 1. 2020

Pavel Čižinský k převratu na Praze 1

Co zažíváme na radnici Prahy 1, klade otázku, v čem je lepší potenciální vláda ODS, STAN, TOP 09 a KDU-ČSL než vláda Andreje Babiše. Tyto strany, které jsou na celostátní úrovni tak principiální a říkají, že má Andrej Babiš odstoupit kvůli trestnímu stíhání a střetu zájmů, najednou, když jde o ně, jako by trpěly sněžnou slepotou. Díky jejich hlasům se do vedení městské části už na mimořádném zastupitelstvu 14. ledna od 16 hodin na Žofíně mohou dostat:

 • zastupitelé s obrovským střetem zájmů. Třeba takoví, kteří jedou v hazardním byznysu, a roky proto v Praze 1 brzdili omezování herních automatů.
 • zastupitelé, jejichž trestní stíhání zahájila policie proto, že prodali pod cenou spoustu bytů. Způsobili tak škodu srovnatelnou s tou, která vznikla na Čapím hnízdě.
 • zastupitelé, kteří měsíce věděli o korupci na úřadě, dostali o ní jasné důkazy, ale policii nic nenahlásili. Korupci kryli a pravděpodobně spáchali další trestný čin.
 • zastupitelé, kteří si za podivných podmínek a za směšnou cenu přihrávali obecní byty a povídají si o tom vrabci na střeše.

Tihle lidé mají nyní opět vládnout Praze 1. Když to vidí voliči, co si asi směrem k opozičním demokratickým stranám pomyslí?

V rozhovoru pro DVTV mluvím podrobně také o údajném „katastrofálním stavu úřadu“, o ohrožení rekonstrukce Václavského náměstí a o nevýhodných smlouvách, které jsme se snažili vypovědět.

Máme své město rádi a záleží nám na místě, kde žijeme.

 • Pět jasných cílů pro Prahu

  Pohodlná a rychlá doprava pro všechny

  Kvalitní školy a dostupné sociální služby

  Poctivá a otevřená správa městských financí

  Péče o kulturu a regulace masového turismu

  Město ohleduplné k lidem i přírodě

  Číst Vizi
 • Zapojte se

  Odebírejte náš newsletter

  Přidejte svůj lajk, sledujte nás na facebooku

  Přijďte na setkání s námi

  Dejte nám vědět, co je potřeba změnit

  Chci se zapojit
 • Podpořte naši kampaň

  Připojte se k nám a podpořte naši kampaň finančním příspěvkem – ať se o našich plánech lidé dozvědí!

  Pomůžete nám také, pokud se připojíte k rozdávání našich materiálů nebo je umístíte ve své provozovně. Napište nám na dobrovolnici(at)prahasobe.cz

  Za každou podporu děkujeme!

  Chci podpořit kampaň