Sbíráme podpisy do voleb 2022
28. 1. 2021

Kampaň na podporu pěstounství

Karolínka znala ve 2,5 letech jenom jedno slovo, nereagovala na svoje jméno, neuměla se nechat ani pomazlit. Měla za sebou pobyt v kojeneckém ústavu a v klokánku, když si pro ni přišli pěstouni Markéta a Štěpán Trojanovi. Už je to víc než rok, kdy je Karolínka s nimi – a také se svým bráchou Martínkem, pro kterého se Trojanovi také stali náhradními rodiči. Obě děti udělaly neuvěřitelný pokrok, Karolínka je upovídaná holčička, zná všechny písmenka a barvy dokáže pojmenovat s přehledem i anglicky. 🙂 Nebýt pěstounů, kteří se dětem věnují a hlavně jim ukázali, co to znamená mít rodinu, vypadaly by jejich životy úplně jinak.

V Praze děláme všechno proto, aby maximum dětí vyrůstalo v rodinách – v těch biologických, kterým pomáháme podpůrnými službami, nebo v rodinách náhradních. Pěstounů ale pořád není dost pro všechny děti, které náhradní náruč potřebují. Proto naše radní Milena Johnová včera spustila kampaň Noví pěstouni. Je pro všechny, kteří chtějí o pěstounství vědět víc nebo přemýšlí, že by nějaké dítě sami přijali. Jděte na stránku a pište, kdykoliv vás bude cokoliv zajímat!Pěstounství má dvě formy – dlouhodobé, kdy děti vyrůstají v rodině většinou až do dospělosti, a pěstounství na přechodnou dobu. Tito pěstouni pečují nejčastěji o nejmenší děti, a to vždy jen několik měsíců, kdy se pro ně hledá trvalé řešení. Pěstounem se mohou stát rodiny s vlastními děti včetně těch odrostlých, bezdětné páry nebo i lidé bez partnera.

Chystáme také balíček podpory pro stávající pěstouny, protože si zaslouží velké ocenění nás všech a podporu ke své práci. Díky Trojanovým a všem ostatním skvělým pražským pěstounským rodinám!

Máme své město rádi a záleží nám na místě, kde žijeme.

 • Pět jasných cílů pro Prahu

  Pohodlná a rychlá doprava pro všechny

  Kvalitní školy a dostupné sociální služby

  Poctivá a otevřená správa městských financí

  Péče o kulturu a regulace masového turismu

  Město ohleduplné k lidem i přírodě

  Číst Vizi
 • Zapojte se

  Dejte nám vědět, co je potřeba změnit

  Uspořádejme sousedské setkání

  Přidejte svůj lajk, sledujte nás na facebooku

  Chci se zapojit
 • Podpořte naši práci

  Nestojí za námi žádný velký sponzor a jako občanští kandidáti jsme nedostali žádný příspěvek za volby.

  Abychom mohli o naší práci dávat vědět, potřebujeme vaši podporu.

  Chci vás podpořit